Časté dotazy

Certifikační autorita SpaceSSL

Jaký je rozdíl mezi subjekty vystavujícími SSL certifikáty?

Web of Trust

Je nutné ověřit si, zda je takový subjekt vůbec autorizovaný a schopný SSL certifikáty poskytovat. Zásadním faktorem je, zda jsou SSL certifikáty od takového subjektu automaticky důvěryhodné napříč všemi (nejen) webovými prohlížeči a operačními systémy. Pokud není, namísto zvýšení důvěryhodnosti bude uživatel prohlížečem upozorněn na nedůvěryhodný SSL certifikát. Certifikační autorita SpaceSSL splňuje nejpřísnější požadavky na bezpečnostní standardy a je držitelem certifikace WebTrustSM/TM.

SSL certifikáty SpaceSSL

Jaké informace jsou uvedeny v SSL certifikátech SpaceSSL?

SSL certifikáty SpaceSSL obsahují tyto informace:

Jsou SSL certifikáty důvěryhodné ve všech webových prohlížečích?

Ano, SSL certifikáty SpaceSSL jsou důvěryhodné ve všech moderních prohlížečích napříč operačními systémy. S SSL certifikátem SpaceSSL se již uživatelům v prohlížeči nikdy nezobrazí varování o nedůvěryhodném SSL certifikátu od nedůvěryhodné certifikační autority. Předpokladem je samozřejmě správná instalace serverového a intermediate SSL certifikátu SpaceSSL na server.

Jaká je kompatibilita se servery?

Jednodušeji řečeno, pakliže server podporuje zabezpečení SSL certifikátem, pak podporuje i SSL certifikáty SpaceSSL. SSL certifikát SpaceSSL můžete nainstalovat kromě webových serverů i na mail servery (SMTP, POP3, IMAP), zabezpečit databáze nebo třeba FTP server.

Proces vystavení certifikátů SpaceSSL

Jakým způsobem je prováděna autorizace žádosti o vystavení SSL certifikátu?

Žádost o vystavení SSL certifikátu SpaceSSL je možné autorizovat jednou ze čtyř metod:

Jakmile je žádost o vystavení SSL certifikátu SpaceSSL úspěšně autorizována alespoň jednou z výše uvedených metod, je certifikát automaticky vystaven.